Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Kronobergscupen 21 sept 2013 | Utskriftsdatum | 21 september 2013 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 19:47 | |||
Arrangör | Ljungby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2013 |
Gren 1, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 36.52 | 1:19.54 | |||||
2 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 36.76 | 1:22.29 | |||||
3 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 39.07 | 1:23.92 | |||||
4 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 38.98 | 1:25.40 | |||||
5 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 43.23 | 1:29.39 | |||||
6 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 40.63 | 1:29.47 | |||||
7 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.14 | 1:32.84 | |||||
8 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 42.35 | 1:32.89 | |||||
9 | Victor Seiborg | 2000 | Växjö Simsällskap | 43.08 | 1:34.06 | |||||
10 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 44.69 | 1:34.41 | |||||
11 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 51.12 | 1:41.69 | |||||
12 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 56.82 | 1:55.52 | |||||
13 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 48.10 | 1:55.80 | |||||
Gren 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 35.32 | 1:20.36 | |||||
2 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.67 | 1:21.86 | |||||
3 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 40.82 | 1:23.86 | |||||
4 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.14 | 1:24.04 | |||||
5 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 40.24 | 1:24.99 | |||||
6 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.88 | 1:25.24 | |||||
7 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.48 | 1:35.09 | |||||
8 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.68 | 1:36.94 | |||||
9 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 44.91 | 1:38.61 | |||||
- | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sophie Wilts | 2001 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 34.65 | ||||||
2 | Victor Seiborg | 2000 | Växjö Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.42 | ||||||
4 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.24 | ||||||
5 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.71 | ||||||
6 | Otto Svensson | 2002 | Växjö Simsällskap | 41.58 | ||||||
7 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 42.29 | ||||||
8 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.72 | ||||||
9 | Daniel Pranjic | 2000 | Ljungby Simsällskap | 42.89 | ||||||
10 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 43.70 | ||||||
11 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.26 | ||||||
12 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.29 | ||||||
13 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 46.73 | ||||||
14 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 47.20 | ||||||
15 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 49.58 | ||||||
16 | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.32 | ||||||
17 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 51.00 | ||||||
18 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.20 | ||||||
19 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 52.05 | ||||||
20 | Emil Arneving | 2003 | Växjö Simsällskap | 52.88 | ||||||
21 | Kenan Drincic | 2003 | Alvesta Simsällskap | 57.49 | ||||||
- | Gösta Björn | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julian Backman | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.99 | ||||||
2 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.70 | ||||||
3 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.23 | ||||||
4 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 38.72 | ||||||
5 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 38.96 | ||||||
6 | Rebecca Thorslund | 2002 | Alvesta Simsällskap | 39.28 | ||||||
7 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 40.22 | ||||||
8 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.38 | ||||||
9 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.97 | ||||||
10 | Marie Constantinescu | 2002 | Alvesta Simsällskap | 42.54 | ||||||
11 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 43.52 | ||||||
12 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.79 | ||||||
13 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 44.43 | ||||||
14 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 46.22 | ||||||
15 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 46.97 | ||||||
16 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 47.43 | ||||||
17 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 48.26 | ||||||
18 | Anna Nilsson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 52.33 | ||||||
19 | Sara Odelgård | 2004 | Alvesta Simsällskap | 52.94 | ||||||
20 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 53.40 | ||||||
21 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 53.94 | ||||||
22 | Ebba Törnqvist | 2004 | Ljungby Simsällskap | 1:01.32 | ||||||
23 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 1:02.13 | ||||||
- | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Lüddeckens | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Halldin | 1998 | Växjö Simsällskap | 32.51 | 1:07.58 | |||||
2 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 33.50 | 1:10.29 | |||||
3 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 33.73 | 1:10.53 | |||||
4 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.14 | 1:11.52 | |||||
5 | Elias Kenneryd | 1999 | Ljungby Simsällskap | 34.15 | 1:13.87 | |||||
6 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 36.39 | 1:17.25 | |||||
7 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 38.31 | 1:20.06 | |||||
8 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 37.58 | 1:20.95 | |||||
9 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 37.92 | 1:21.26 | |||||
10 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 39.43 | 1:24.21 | |||||
11 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.69 | 1:26.27 | |||||
12 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 44.57 | 1:34.30 | |||||
13 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.23 | 1:35.81 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 31.77 | 1:07.83 | |||||
2 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 35.88 | 1:13.78 | |||||
3 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 35.50 | 1:15.87 | |||||
4 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.33 | 1:16.68 | |||||
5 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.75 | 1:18.49 | |||||
6 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.43 | 1:20.95 | |||||
7 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.11 | 1:22.78 | |||||
8 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.11 | 1:22.90 | |||||
9 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.29 | 1:25.05 | |||||
10 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.15 | 1:26.85 | |||||
11 | Natalie Henningsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 39.49 | 1:27.13 | |||||
12 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 43.98 | 1:36.30 | |||||
Gren 7, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 20.08 | ||||||
2 | Gösta Björn | 2003 | Växjö Simsällskap | 20.41 | ||||||
3 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 20.42 | ||||||
4 | Otto Svensson | 2002 | Växjö Simsällskap | 22.02 | ||||||
5 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 24.38 | ||||||
6 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 25.13 | ||||||
- | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 20.31 | ||||||
2 | Sophie Wilts | 2001 | Älmhults Simsällskap | 21.26 | ||||||
3 | Marie Constantinescu | 2002 | Alvesta Simsällskap | 22.61 | ||||||
4 | Linnéa Berggren | 2002 | Växjö Simsällskap | 23.16 | ||||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 23.35 | ||||||
6 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 23.49 | ||||||
7 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 25.24 | ||||||
8 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 29.62 | ||||||
- | Rebecca Thorslund | 2002 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 35.25 | ||||||
2 | Erik Halldin | 1998 | Växjö Simsällskap | 36.34 | ||||||
3 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 36.74 | ||||||
4 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 36.81 | ||||||
5 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 38.62 | ||||||
6 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 42.62 | ||||||
7 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 44.57 | ||||||
8 | Victor Seiborg | 2000 | Växjö Simsällskap | 45.32 | ||||||
9 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 45.86 | ||||||
10 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 47.68 | ||||||
11 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.73 | ||||||
12 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 49.50 | ||||||
13 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 49.55 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Bengtsson | 1998 | Alvesta Simsällskap | 34.02 | ||||||
2 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.52 | ||||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 38.59 | ||||||
4 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 38.95 | ||||||
5 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 39.20 | ||||||
6 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.78 | ||||||
7 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 43.16 | ||||||
8 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 43.30 | ||||||
9 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 46.22 | ||||||
10 | Natalie Henningsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 48.03 | ||||||
11 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.25 | ||||||
- | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Svensson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 45.06 | ||||||
2 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.37 | ||||||
3 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 46.67 | ||||||
4 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 47.47 | ||||||
5 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 49.46 | ||||||
6 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 51.21 | ||||||
7 | Daniel Pranjic | 2000 | Ljungby Simsällskap | 54.17 | ||||||
8 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 54.59 | ||||||
9 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 54.98 | ||||||
10 | Emil Arneving | 2003 | Växjö Simsällskap | 56.93 | ||||||
11 | Julian Backman | 2005 | Växjö Simsällskap | 57.18 | ||||||
12 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 57.75 | ||||||
13 | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | 57.95 | ||||||
14 | Kenan Drincic | 2003 | Alvesta Simsällskap | 1:00.56 | ||||||
15 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 1:07.74 | ||||||
- | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.96 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.36 | ||||||
3 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.48 | ||||||
4 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.70 | ||||||
5 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 43.04 | ||||||
6 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 45.07 | ||||||
7 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 45.86 | ||||||
8 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.30 | ||||||
9 | Linnéa Berggren | 2002 | Växjö Simsällskap | 48.04 | ||||||
10 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 48.11 | ||||||
11 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 48.99 | ||||||
12 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 49.27 | ||||||
13 | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | 51.29 | ||||||
14 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 51.88 | ||||||
15 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 53.16 | ||||||
16 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 53.36 | ||||||
17 | Sophie Wilts | 2001 | Älmhults Simsällskap | 57.51 | ||||||
18 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 59.01 | ||||||
19 | Ebba Törnqvist | 2004 | Ljungby Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
20 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 1:06.79 | ||||||
- | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Lüddeckens | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 37.96 | 1:16.35 | |||||
2 | Bertil Björn | 2001 | Växjö Simsällskap | 40.87 | 1:25.78 | |||||
3 | Malte Gustafsson | 1999 | Markaryds Simsällskap | 42.81 | 1:27.21 | |||||
4 | Elias Kenneryd | 1999 | Ljungby Simsällskap | 41.13 | 1:28.16 | |||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 43.63 | 1:29.18 | |||||
6 | Victor Jacobsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 43.86 | 1:30.01 | |||||
7 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 45.30 | 1:34.69 | |||||
8 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 44.57 | 1:36.05 | |||||
9 | Wojciech Kluska | 2000 | Ljungby Simsällskap | 46.73 | 1:36.45 | |||||
10 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 46.26 | 1:37.89 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 43.02 | 1:27.32 | |||||
2 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 43.08 | 1:28.85 | |||||
3 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.96 | 1:29.86 | |||||
4 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.22 | 1:37.24 | |||||
5 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.44 | 1:38.01 | |||||
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Halldin | 1998 | Växjö Simsällskap | 40.15 | ||||||
2 | Leo Grahovic | 2000 | Markaryds Simsällskap | 47.58 | ||||||
3 | Mauritz Soldewall | 2000 | Markaryds Simsällskap | 49.77 | ||||||
4 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 51.27 | ||||||
5 | Attila Backman | 2003 | Växjö Simsällskap | 52.06 | ||||||
6 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 52.24 | ||||||
7 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 53.94 | ||||||
8 | Bartillius Soldewall | 2003 | Markaryds Simsällskap | 54.65 | ||||||
9 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 54.70 | ||||||
10 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 54.83 | ||||||
11 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 55.45 | ||||||
12 | Gösta Björn | 2003 | Växjö Simsällskap | 55.50 | ||||||
13 | Otto Svensson | 2002 | Växjö Simsällskap | 56.09 | ||||||
14 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 58.57 | ||||||
15 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 58.67 | ||||||
16 | Emil Bengtsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 59.41 | ||||||
17 | Caspian Samuelsson | 2004 | Växjö Simsällskap | 59.49 | ||||||
18 | Kenan Drincic | 2003 | Alvesta Simsällskap | 1:00.43 | ||||||
19 | Julian Backman | 2005 | Växjö Simsällskap | 1:05.18 | ||||||
- | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Pranjic | 2000 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Arneving | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.64 | ||||||
2 | Rebecca Thorslund | 2002 | Alvesta Simsällskap | 47.79 | ||||||
3 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 48.30 | ||||||
4 | Julia Vernersson | 2002 | Alvesta Simsällskap | 52.72 | ||||||
5 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 53.47 | ||||||
6 | Raya Pishieva | 2002 | Älmhults Simsällskap | 54.10 | ||||||
7 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 55.58 | ||||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 55.75 | ||||||
9 | Sara Odelgård | 2004 | Alvesta Simsällskap | 55.97 | ||||||
10 | Linnéa Berggren | 2002 | Växjö Simsällskap | 56.04 | ||||||
11 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 56.15 | ||||||
12 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 58.20 | ||||||
13 | Anna Nilsson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 58.95 | ||||||
14 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 1:05.76 | ||||||
15 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 1:09.30 | ||||||
- | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Lüddeckens | 2003 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elisia Samuelsson | 2002 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 43.38 | 1:33.65 | |||||
2 | Linus Wernersson | 2001 | Växjö Simsällskap | 44.91 | 1:36.71 | |||||
3 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 48.68 | 1:42.34 | |||||
4 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 49.71 | 1:43.89 | |||||
5 | Elias Kenneryd | 1999 | Ljungby Simsällskap | 46.54 | 1:43.91 | |||||
6 | Filip Wik | 2002 | Ljungby Simsällskap | 52.89 | 1:51.90 | |||||
- | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 42.26 | 1:30.77 | |||||
2 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 43.68 | 1:32.86 | |||||
3 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 48.01 | 1:42.10 | |||||
4 | Lovisa Hjelmberg | 2002 | Växjö Simsällskap | 48.46 | 1:43.48 | |||||
5 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 50.00 | 1:44.28 | |||||
6 | Natalie Henningsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 47.61 | 1:45.07 | |||||
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS 1 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:18.57 | ||||||
Ida Persson | 2002 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Emelie Borling | 1999 | 35.28 | 1:09.78 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 32.13 | 1:41.91 | |||||||
Jonna Simonsson | 2001 | 36.66 | 2:18.57 | |||||||
2 | Ljungby SS 2 | 2000 | Ljungby Simsällskap | 2:27.81 | ||||||
Wojciech Kluska | 2000 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Anna Nyika | 2002 | 37.08 | 1:14.28 | |||||||
Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | 36.41 | 1:50.69 | |||||||
Natalie Henningsson | 2001 | 37.12 | 2:27.81 | |||||||
3 | Vöss 4 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:32.72 | ||||||
Mats Gadajev | 2002 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Erik Halldin | 1998 | 28.58 | 1:13.07 | |||||||
Gustav Hammarstedt | 2002 | 39.53 | 1:52.60 | |||||||
Aimée Estrada Hermansson | 2003 | 40.12 | 2:32.72 | |||||||
4 | Vöss 2 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:35.17 | ||||||
Linnéa Berggren | 2002 | 47.23 | 47.23 | |||||||
Bertil Björn | 2001 | 33.81 | 1:21.04 | |||||||
Gösta Björn | 2003 | 41.64 | 2:02.68 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 32.49 | 2:35.17 | |||||||
5 | Ljungby SS 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:37.38 | ||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 37.47 | 1:15.02 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 41.68 | 1:56.70 | |||||||
Pontus Borling | 2002 | 40.68 | 2:37.38 | |||||||
6 | Vöss 7 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:40.47 | ||||||
Otto Svensson | 2002 | 42.41 | 42.41 | |||||||
Emanuel Tidåsen | 2002 | 41.27 | 1:23.68 | |||||||
Linus Wernersson | 2001 | 40.06 | 2:03.74 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 36.73 | 2:40.47 | |||||||
7 | Mss Mixed | 0 | Markaryds Simsällskap | 2:47.20 | ||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Victor Löndal | 2003 | 47.95 | 1:21.10 | |||||||
Bartillius Soldewall | 2003 | 49.76 | 2:10.86 | |||||||
Leo Grahovic | 2000 | 36.34 | 2:47.20 | |||||||
8 | Vöss 3 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:50.44 | ||||||
Sanna Bodsjö | 2003 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Anton Hjelmberg | 2001 | 42.86 | 1:23.09 | |||||||
Gustav Franzén | 2000 | 36.36 | 1:59.45 | |||||||
Bilal Gadajev | 2001 | 50.99 | 2:50.44 | |||||||
9 | Vöss 6 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:51.14 | ||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Caspian Samuelsson | 2004 | 49.68 | 1:24.03 | |||||||
Elisia Samuelsson | 2002 | 46.64 | 2:10.67 | |||||||
Victor Seiborg | 2000 | 40.47 | 2:51.14 | |||||||
10 | Ljungby SS 4 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:57.19 | ||||||
Kriszta Vorszak | 2003 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 44.43 | 1:28.47 | |||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | 48.68 | 2:17.15 | |||||||
Biborka Nagy | 1998 | 40.04 | 2:57.19 | |||||||
11 | Vöss 5 | 0 | Växjö Simsällskap | 3:02.87 | ||||||
Johan Hjelmberg | 2005 | 50.90 | 50.90 | |||||||
Lovisa Hjelmberg | 2002 | 40.79 | 1:31.69 | |||||||
Zandra Hultqvist | 2004 | 54.86 | 2:26.55 | |||||||
Victor Jacobsson | 1999 | 36.32 | 3:02.87 | |||||||
12 | Ljungby SS 5 | 2002 | Ljungby Simsällskap | 3:08.47 | ||||||
Elias Kenneryd | 1999 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Jacob Kenneryd | 2001 | 49.65 | 1:23.22 | |||||||
Ebba Törnqvist | 2004 | 59.15 | 2:22.37 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 46.10 | 3:08.47 | |||||||
13 | Vöss 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 3:15.40 | ||||||
Emil Arneving | 2003 | 56.57 | 56.57 | |||||||
Oskar Axandersson | 2002 | 43.82 | 1:40.39 | |||||||
Attila Backman | 2003 | 39.87 | 2:20.26 | |||||||
Julian Backman | 2005 | 55.14 | 3:15.40 | |||||||
14 | Älmhult SS Mix Lag 2 | 1999 | Älmhults Simsällskap | 3:19.45 | ||||||
Julia van der Poel | 2003 | 55.89 | 55.89 | |||||||
Raya Pishieva | 2002 | 48.07 | 1:43.96 | |||||||
Anna Nilsson | 2003 | 54.64 | 2:38.60 | |||||||
Erik Wiloboken | 2002 | 40.85 | 3:19.45 | |||||||
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mss Mixed | 0 | Markaryds Simsällskap | 5:06.82 | ||||||
Mauritz Soldewall | 2000 | 34.73 | 1:10.96 | 1:10.96 | ||||||
Otto Axelsson | 2003 | 38.52 | 1:21.17 | 2:32.13 | ||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 37.40 | 1:18.68 | 3:50.81 | ||||||
Malte Gustafsson | 1999 | 35.40 | 1:16.01 | 5:06.82 | ||||||
- | Älmhult SS Mixl Lag 1 | 2000 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.28 | 1:10.28 | |||||
2 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 31.27 | 1:12.27 | |||||
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 29.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 september 2013 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 19:47 |